Zeytinde sıvı solucan gübresi

Zeytinde sıvı solucan gübresi

Zeytinde sıvı solucan gübresi, Zeytin fidanlarında solucanların dışkılarından elde edilen, bir dizi işlemden geçerek oluşan sıvı solucan gübresi de bitkinin verimini, dayanıklılığını, kalitesini ve kalibresini arttırırken, kök ve kök çevresindeki hastalıklara karşı direncini arttırmaktadır. Solucan Gübresi bir çeşit organik gübre olup, içerisinde bulunan enzimler ve yoğun bitki besin elementleri ile zeytin bitkisinde sağlıklı ve hızlı gelişimi sağlamaktadır.

Zeytinde sıvı solucan gübresi kullanarak 5 yaşından 12 yaşına kadar verim alınabilinen zeytin ağaçlarından maksimım seviyede kaliteli verim alındığı görülmektedir. Ülkemizde bir çok tarım alanında kullanılmaya başlayan sıvı solucan gübresi, artık zeytinde sıvı solucan gübresi kullanılmaya başlayarak kalite ve verimin arttırılması hedeflenmektedir.

Sıvı solucan gübreleri her ürünün fidanına yaptığı gibi zeytin fidanlarının köklerini hastalıklara karşı korur ve besler. Tamamen organik olması, ulaşılması kolay bir ürün olması, hatta kendiniz bile üretebileceğiniz bir ürün olması nedeniyle son hızla tüm ülkeye yayılmaktadır.

Sadece zeytin ağaçları için değil, tüm meyve ağaçlarının fidanlarında da kullanılabilir bir üründür sıvı solucan gübresi. Her bölgenin ağaç ve toprak yapısı farklılık gösterebilir. Tespit edilen bu farklılıklara göre kullanım zamanları ve oranları belirlenmeli ve sıvı solcuan gübreleri bu şekilde oluşturulan tabloya bağlı kalarak uygulanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.