Siyah Altın

Siyah Altın olarak da bilinen Organik Solucan gübresini; orkideleriniz haricinde yetiştirdiğiniz her türlü sebze, meyve, ağaç ve süs bitkilerinizde güvenle kullanabilirsiniz. Solucan gübresi, diğer adıyla Altın Gübre, %100 organik ve tamamen doğal olduğu için ne kadar kullanırsanız kullanın diğer hayvansal ve kimyasal içerikli gübreler gibi ürünlerinizi yakmadığı gibi, asla bozmaz. Tam aksine ürünlerinizin verimini artırırken, toprağın ph seviyesini düzenler.

Aynı zamanda  Solucan Gübresi (Siyah Altın), zarar görmüş topraklar için tamirci görevi görür.

Siyah Altın’ ın en önemli özelliklerinden biri, her türlü hastalığa ve zararlıya karşı ürünü ve toprağı korumasıdır. Bu çok önemli özelliğin
tarıma ve dolayısıyla ekonomiye büyük katkısı olduğu ortadadır.

Kullanılan yerler ve farklı uygulama şekilleri olan Siyah Gübre’nin üretimi de ayrı bir öneme sahiptir. Uygun yiyeceklerle beslenen Kırmızı Kaliforniya Solucanın dışkısından üretilen gübre, hızlı çoğalabilen solucanlar sayesinde yine hızlı bir şekilde üretilebilmektedir.

Siyah Altın genellikle iki şekilde temin edilebilir.
-Katı Solucan Gübresi
-Sıvı Solucan Gübresi

Uygulanacak toprağın durumuna ve ürünün ihtiyaçlarına göre uygulama şekli ve miktarları doğru olarak ayarlanırsa sonuç oldukça hızlı ve verimli olacaktır.

Siyah Altın için iki farklı uygulama tablosu mevcuttur ve web sitemizde bulabilirsiniz.

Katı solucan gübresi uygulama miktarları için tıklayın.

Sıvı solucan gübresi uygulama miktarları için tıklayın.

Gübrenin üretiminde önemli rol oynayan bir diğer konu ise solucan mamasıdır. Asidik atıkların ne denli zarar verici olduğunu daha önce bloğumuzda anlatmıştık. Bunun yanı sıra en sevdikleri yiyecek olan çay posalarını vurgulamış, solucan mamalarını temel malzemelerinden biri olduğunu yazmıştık.

Çiftçiliğin azalmaya başladığı bu çağda böyle organik çözümlerin artması ve yayılması sadece ülkemiz için değil tüm insanlık için önemlidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.